Stránky určené pro všechny nadšence minerálů. Nalzneme zde plno mineralogických lokalit České republiky, Rakouska, Španělska a vltavínová naleziště!!

Přidejte se ke skupině "Ráj minerálů" na facebooku:

 https://www.facebook.com/groups/383146932449340/

Všem příznivcům mineralogie přeji mnoho zdraví, štěstí, trpělivosti a hodně nových raritních nálezů v roce 2022 !

Mgr. David Šefčík

Písek 397 01 - jižní Čechy

- email: davidsefcik@seznam.cz

- tel. číslo: 721 155 076

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor stránek s píseckým skorylem.

Podpořte autora webu na mineralogické expedice na rok 2022.

č.účtu: 2334567153/0800

Pyrity - Navajún (vlastní nálezy) - video:

https://www.youtube.com/watch?v=Lv75WI4sZjs&t=998s

Celé jméno:
E-mail:
Heslo:
Navigace: Ráj minerálů > Výstavy minerálů

Výstavy minerálů

 

Report z výstavy minerálů - Praha Ruzyně:

      Nejsem si nyní jist, zda tato výstava je zde stále, ale i kdyby nebyla, tak se s vámi musím podělit o zážitek její návštěvy. Myslím, že už to jsou 2 roky, co jsem navštívil rozsáhlou expozici minerálů na Ruzyni. Jednalo se o výstavu a také prodej minerálů především ze světa. Při vstupu na mě padla taková euforie, protože když jsem viděl to, co je v prvních vitrínách, tak jsme měl chuť jít odejít do nejbližšího lomu a kutat v něm do zčernání. - Vitríny byly plné neskutečných exemplářů z cele České republiky. Z čeho jsem byl tak nadšen, tak to byly hlavně millerity z Kladna, ukrutně dlouhé paprsky ! O vitrínu dál byly emplektity a další velmi cenné exempláře. Co mne zcela uzemnilo , tak to byly ukončené, na podložce krystalizované neporušené a nádherně barevné krystaly elbaitů !!  Jen jsem si říkal, tak tohle mít doma, tak si pískám. Viz foto zde:

DSC_0250.JPG
DSC_0251.JPG
DSC_0253.JPG
DSC_0254.JPG

      O vitrínu dále byly krásné akvamaríny na podložkách, které uvidíte na fotkách dole. Naprosto průzračné drahokamové kvality! Jen se pokochejte. Tento sál byl plný toho nejlepšího. K vidění také byly překrásné veliké zelené dioptasy.

Po shlédnutí těchto vzorků jsem měl velikou tendenci nakupovat ! Pokračoval jsem dále do výstavních prostorů, kde už byly minerály k prodeji. Avšak takové skvosty tu už bohužel nebyly, ale i kdyby byly, tak to bych se jako student nedoplatil. V poslední tzv. - ametystové síni jsem neodolal a zakoupil jsem ametystovou drúzu vážící 47 kg. Ke koupi zde nebyly desítky, ale stovky ametystových drúz. Viz fotka níže. Nevím zda tato výstava stále existuje. Od pár sběratelů jsem zaslechl, že byla přestěhována, od jiných sběratelů, že byla zrušena a rozprodána. Tak i kdyby již dnes nebyla v provozu, tak snad Vám postačí pár fotek k pokochání.

DSC_0245.JPG
DSC_0246.JPG
DSC_0248.JPG
DSC_0249.JPG
DSC_0258.JPG