Stránky určené pro všechny nadšence minerálů. Nalzneme zde plno mineralogických lokalit České republiky, Rakouska, Španělska a vltavínová naleziště!!

Přidejte se ke skupině "Ráj minerálů" na facebooku:

 https://www.facebook.com/groups/383146932449340/

Všem příznivcům mineralogie přeji mnoho zdraví, štěstí, trpělivosti a hodně nových raritních nálezů v roce 2022 !

Mgr. David Šefčík

Písek 397 01 - jižní Čechy

- email: davidsefcik@seznam.cz

- tel. číslo: 721 155 076

 

 

 

 

 

 

 

 

Autor stránek se synkem při rýžování zlata 2023.

Podpořte autora webu na mineralogické expedice na rok 2024.

č.účtu: 2334567153/0800

Pyrity - Navajún (vlastní nálezy) - video:

https://www.youtube.com/watch?v=Lv75WI4sZjs&t=998s

Celé jméno:
E-mail:
Heslo:
Navigace: Ráj minerálů > Autor stránek

Autor stránek

     Jmenuji se David Šefčík a pocházím z města Písek v jižních Čechách, kde stále bydlím. Mojí největší zálibou je sběr především českých minerálů, ale i zahraničních. Vystudoval jsem biomedicínskou laboratorní techniku na Přírodovědecké fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a následně učitelství biologie na střední školy též na Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích. Nyní pracuji jako učitel na střední škole a jako vedlejší činnost dělám maséra. Minerálům se věnuji už od svých 6 let, kdy jsem začal sbírat veškeré barevné kameny a shromaždoval je ve velkém měřítku. Časem jsem dospěl k závěru, že tyto nashromážděné kameny jsou bezcenné, ale něco jsem v nich stále cítil - a tak to začínalo. Sbíral jsem dál a dál, až jsem si začal kupovat odbornou literaturu a nezačal se zabývat " kamenama" , ale minerálami. Později jsem začal sbírat také trilobity, ale i mince, známky, bankovky, středověké střepy, staré lahve a listiny - avšak s minerály se ani jedno nedalo srovnávat. Nejvíce se můj mineralogický koníček rozrostl v prváku na střední škole, kdy nebylo víkendu, abych nebyl na šutrech - a tak to stále pokračuje. Minerály si vystavuji doma ve skleněných vitrínách a  shromažduji je v krabicích a vše musí být pečlivě popsáno a uloženo. Nejhorší je prach ve vitrínách. Čas od času se kameny musí vyndat a očistit. Do terénu vyrážím většinou s dalšími sběrateli z Písku, Strakonic či Moravy, ale někdy i sám. Díky tomuto úžasnému koníčku jsem měl tu čest se seznámit se spousty novými přáteli a kamarády z celé České republiky, ale dokonce i ze zahraničí. Navíc člověk pozná místa, které by bez tohoto koníčku nepoznal. V budoucnu bych chtěl vydat knížku, kde bych se velmi rád podělil o své zážitky z mineralogických výprav. Také se věnuji lokalitám v Rakousku a Španělsku, o kterých si můžete přečíst reporty na těchto webovkách.

     Prodávám na mineralogických burzách, hlavně v Písku a Příbrami, kde se také můžeme společně setkat a prodiskutovat všechny naše nálezy, popřípadě měnit či odkupovat minerály.

     Na těchto stránkách, které jsem pro Vás vytvořil můžete nahlédnout do mého světa minerálů.

     Zdraví David z Písku..

Obr.: Momentka kopání křemenné žíly ve 35 stupňovém pařáku.

Obr.: Jó kopání - to je moje !!!

Obr.: Sekce jihočeských sběratelů na burze minerálů v Písku. Mě poznáte tak, že mám pleš až za uši.

Obr.: Jsem opravdu veliký záškodník !!! Baví mě akce, kam si moc lidí netroufne a které jsou vždy se zážitkem. Zážitky - to je to hlavní z expedic za minerály !!! Takový jeden zážitek je z Horní halže, kdy jsme kopali v noci. Ale to Vám raději povím osobně... Fotka je asi z půl 4 ráno - zima, déšt - ale hřála nás slivovice a adrenalin.

Obr.: Mladý Junior (Adam Šefčík) se již v prvních měsících života zaučuje sbíraním drahých kamenů a výsledkem brusičského umění. Zaujatě hledí na luxusní hradbové ametysty, které ho vždy dostatečně nebyjí energií. Tak uvidíme, zda podědí sběratelskou vášeň šutráka. Musím říct, že ve třech měsících má abnormální stisk v ruce + sílu v hrudních svalech!! Pokud bude kopat jako já, tak si pište, že budou solidní ukázky minerálů. Stav a foto: D. Šefčík 2020 (prosinec).

Obr.: Sykek Adámek prostě v kamenech vyrůstá a moc se mu líbí. No je to prostě syn šutráka.

Obr.: Čas odpolední siesty malého je třeba využít třeba i takto: Průzkum zářezu dálnice u Kameného Újezdu. Drncání místní zeminy a kemnů je ideální na uspávání - a ještě k tomu když něco člověk najde, tak t je teprve paráda !!! 2022

Obr.: Pokračovatel Adam Šefčík už má jasno -  tyhle kameny prostě chci a mám velku sílu !!! Stav: je mu rok a půl (2022).

Obr.: Takto jsme oba nejšťastnější !! Hrabat se v hlíně (vysypce) a vytahovat krystaly skorylů a berylů. Stav 2022.

Obr.: Rýžování zlata na Šumavě. Na fotografii autor stránek se svým synkem 2023.